Programos pavadinimas KT ir MRT pagrindai (radiologams, šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, gydytojams neurologams, gydytojams onkologams radioterapeutams, onkologams chemoterapeutams)
Mokymų pradžia 2020 m. spalio 19 d.
Mokymų pabaiga 2020 m. spalio 24 d.
Mokymų trukmė (val.) 36
Kaina 284,40 EUR
Padalinys Medicinos fakultetas
Biomedicinos mokslų institutas
Radioloijos, branduolinės medicinos ir medicinos fizikos katedra
Užsiėmimų adresas Santariškių g. 2, Vilnius
Dėstytojas arba programos vadovas prof. Nomeda Rima Valevičienė
Programos turinys

1. Kompiuterinės tomografijos (KT) metodika, aparatūros veikimo principai. 2. Magnetinio rezonanso tomografija (MRT), aparatų klasifikacija, veikimo principai. 3. Kontrastinės medžiagos naudojamos KT ir MRT diagnostikoje, indikacijos ir kontraindikacijos. 4. neurologinių ir neurochirurginių ligų diagnostika. 5. Kaulų ir raumenų sistemos ligų diagnostika. 6. Širdies ir kraujagyslių ligų diagnostika. 7. LOR ligų diagnostika KT ir MRT metodais. 8. KT ir MRT tyrimo metodų pagrindinės indikacijos ir kontraindikacijos. 9. KT ir MRT metodikų ateities perspektyvos ir naudojimo galimybės.

Programos tikslas

Įvairiose medicinos srityse dirbantiems gydytojams suteikti teorines žinias ir praktinius įgūdžius apie šiuolaikinius diagnostikos metodus - kompiuterinę tomografiją ir magnetinio rezonanso tomografiją; šių metodų indikacijas ir kontraindikacijas. bus dėstomos šių tyrimų metodikos, skenavimo principai; supažindinama su klinikiniu taikymu neuroradiologijoje, neurochirurgijoje, kardiologijoje, kaulų ir raumenų sistemos, širdies ir kraujagyslių ligų diagnostikoje.

Priėmimo sąlygos ir reikalavimai

Kurso dalyviai turi būti baigę medicinos studijas ir turėti licenciją verstis medicinos praktika. Kursas skirtas radiologams, šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, gydytojams neurologams, gydytojams neurochirurgams, gydytojams kardiologams, gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams onkologams chemoterapeutams.

Mokymosi metodai

1. Paskaitos. 2. Praktiniai užsiėmimai.

Vertinimo metodai

Teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai vertinami įskaita.

Išduodamas dokumentas Pažymėjimas
Kontaktinis asmuo Teresa Semuchinienė, Renata Pupeikienė
gydytoju.tobulinimas@mf.vu.lt
(85) 236 52 66